Nowi członkowie w STPJM

Dzień po szkoleniu otwartym, w niedzielę 26 stycznia, odbyło się posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej STPJM, na którym do grona członków-kandydatów przyjętych zostało 9 osób. Wszystkim nowo przyjętym gratulujemy i witamy w STPJM!

Po posiedzeniu Komisji nowo przyjęci członkowie-kandydaci oraz członkowie rzeczywiści STPJM, którzy przystąpili do naszego Stowarzyszenia w okresie ostatnich dwóch lat mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym dla nich szkoleniu wprowadzającym.

W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania STPJM i poznali warunki członkostwa w naszej organizacji. W drugiej części szkolenia, członkini STPJM Agnieszka Lewandowska-Lepak znakomicie wprowadziła nowych kolegów i koleżanki do tematu standardów zawodowych obowiązujących w STPJM. Uwzględniając aspekty teoretyczne, i opierając się na własnym bogatym doświadczeniu zawodowym, Agnieszka uświadamiała uczestnikom szkolenia, jak ważne jest przestrzeganie standardów zawodowych w pracy tłumacza. Uczestnicy uczyli się, które standardy pasują do poszczególnych sytuacji tłumaczeniowych, wymieniali swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tłumaczeniu.

Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały zawierające Statut STPJM, Kodeks Etyczny STPJM, świeżo zatwierdzone przez Zarząd STPJM Standardy tłumaczenia dla członków Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, zasady przedłużania legitymacji STPJM oraz ulotkę o Stowarzyszeniu.

Szkolenie wprowadzające dla nowych członków STPJM na stałe wchodzi do oferty szkoleniowej naszego Stowarzyszenia. Będzie się ono odbywało raz do roku, w terminie posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej, i będzie ono obowiązkowe dla wszystkich członków-kandydatów.

Dziękujemy Agnieszce Lewandowskiej-Lepak za wspaniałe poprowadzenie szkolenia i wszystkim nowym członkom STPJM za udział w nim.

fotorelacja ze szkolenia