Klub czytelniczy STPJM

Klub czytelniczy STPJM plakat

Witamy w Klubie czytelniczym STPJM!

Pomysł jest taki, żeby raz w miesiącu spotykać się online i dyskutować w gronie tłumaczek i tłumaczy PJM. Przed każdym spotkaniem będziemy wybierać artykuł lub rozdział z książki, dotyczący teorii przekładu, aktualnych badań, najnowszych koncepcji, lub klasyki tematu. Samo spotkanie będzie trwało godzinę, język wspólny dla wszystkich uczestników (więc polski lub PJM, w zależności od składu). 

Czytanie artykułów na temat badań, które dotyczą naszej pracy i rozmawianie o nich, refleksja, jest jednym ze sposób rozwoju zawodowego. Oczywiście można czytać i rozmyślać samemu, ale jednak wspólne spotkanie i wspólna rozmowa daje okazję do poszerzania horyzontów o to, co nie przychodzi nam do głowy w pojedynkę plus oczywiście motywuje do przeczytania czegoś z naszej dziedziny.

Zapisz sobie w kalendarzu już teraz każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 19:00 do 20:00!

Formularz do zapisów na majowe spotkanie 6 maja o godz. 19:00 na ZOOMhttps://forms.gle/BcU4e7XsqKWf5uSk9

 Spotkanie jest bezpłatne dla osób związanych ze Stowarzyszeniem (zarówno dla członkiń/członków jak i kandydatek/kandydatów)

 Zapraszamy też tłumaczki i tłumaczy nie związanych jeszcze z STPJM, za symboliczną opłatą 50zł na cele statutowe Stowarzyszenia.

Zapraszamy do zapisów na spotkanie! Zapisy będą otwarte aż do 5 maja. Jednak zapisując się między 15 a 22 kwietnia możesz zaproponować pozycję, jaką poddamy pod głosowanie. 

22 kwietnia 2024 głosowanie: https://forms.gle/qSj4XMH6f6K6B4bVA

29 kwietnia 2024 umieścimy na podstronie klubu informację o pozycji do przeczytania, którą zajmiemy się 6 maja 2024 Do zobaczenia w Klubie czytelniczym STPJM