Konferencja Tłumaczy 2018

dr Aleksandra Kalata-Zawłocka

Miło nam poinformować, że prezes STPJM, dr Aleksandra Kalata-Zawłocka, została zaproszona do wygłoszenia prelekcji na Konferencji Tłumaczy 2018 – największej cyklicznej konferencji branżowej dla tłumaczy.

Konferencja odbędzie się 29 września w Warszawie. W tym roku jej tematem przewodnim są trendy technologiczne obecne w branży tłumaczeniowej. Prezes Kalata-Zawłocka wystąpi na konferencji z prezentacją “Usługi tłumaczenia na odległość – dostępność dla głuchych, wyzwanie dla tłumaczy”.

W imieniu organizatorów oraz naszym i naszej prelegentki zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla środowiska tłumaczy wydarzeniu.

Baner konferencji RuszA.I.my w przyszłość!

Każdy rok przynosi nowe trendy i powoduje, że ciągłe poszukiwanie wiedzy i umiejętności nabiera nowych kształtów. Praca tłumacza to świat będący na styku różnych domen, specjalizacji i dziedzin. Rok temu zastanawialiśmy się nad przyszłością branży i liczbą, rodzajem i wielkością zleceń. W tym roku zerkamy na trend technologiczny, który wykracza poza naszą branże, ale jak żaden inny wpływa na każdy aspekt naszego życia. Od sposobu podróżowania, po komunikację z komputerem i wyszukiwanie informacji, aż po jakość tłumaczenia maszynowego i mechanizmy kontroli jakości – sztuczna inteligencja jest wszędzie i jest coraz doskonalsza. Życie w świecie zanurzonym w A.I. (ang. Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) to jednak nie tylko technologia. To również nowe procesy, nowe podejście do odnalezienia się w pracy, której charakter zmienia się każdego dnia.