Konferencja ILS i Komisji Europejskiej

Konferencja ILS i Komisji Europejskiej z serii Translating Europe Workshop pt. “Forum on New Translation Technologies: How to Link Productivity and Quality”

Zapraszamy na konferencję organizowaną 12 grudnia 2016 r. przez Pracownię Badań Korpusowych (Instytut Lingwistyki Stosowanej UW) oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konferencja odbędzie się 12 grudnia 2016 w siedzibie Przedstawicielstwa KE przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie. Konferencja jest finansowana przez Komisję Europejską w ramach inicjatywy Translating Europe Workshop i będzie poświęcona nowym technologiom i narzędziom tłumaczeniowym, w tym narzędziom CAT i tłumaczeniu maszynowemu, oraz ich wpływie na wydajność i jakość tłumaczenia.

W gronie prelegentów Forum znajdą się przedstawiciele branży technologii tłumaczeniowych i lokalizacji: Andrzej Zydroń z XTM International, John Moran z Transpiral, Paul Filkin z SDL, Spence Green z Lilt, Peter Reynolds z TM Global, Ewa Legumina z Agencji MAart, Marek Pawelec, a także Dr Patrick Cadwell z ADAPT Research Centre z Dublin City University.

Partnerami Forum są: TM-Global, Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń, Polski Komitet Normalizacyjny TC 256, Agencja MAart, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich STP oraz Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Zapewnimy tłumaczenie na język polski w wykonaniu studentów ILS.

Rejestracja: 23-29 listopada 2016 r. pod adresem translationforum@uw.edu.pl
(prosimy o przesłanie następujących danych: imię i nazwisko, tytuł/stopień, instytucja/firma)

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji oraz program: http://translatingeurope.blog.ils.uw.edu.pl/

Webstreaming: http://ec.europa.eu/polska/web_streaming_pl

Komitet Organizacyjny:
dr hab. Łucja Biel (przewodnicząca), ILS UW
Jacek Wasik, Komisja Europejska
Peter Reynolds, TM-Global
Dariusz Koźbiał (sekretarz), ILS UW
dr Agnieszka Biernacka, ILS UW
Julita Śmigielska, ILS UW
Katarzyna Wasilewska, ILS UW