„Porozmawiajmy o…” z Michałem Justyckim

Porozmawiajmy o z Michałem Justyckim

Zapraszamy członkinie i członków oraz sympatyków STPJM na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…”
👉 Tym razem z Głuchym kuratorem Michałem Justyckim.👈
Spotkanie poprowadzi Magdalena Sipowicz.

1 grudnia 2022 o godz. 18:00 na platformie Zoom.
Zapisy: https://forms.gle/dQ5h1ot2cbxHjyGE6

Organizując poprzednie spotkania często otrzymywaliśmy zapytania, czy w spotkaniu mogą brać udział osoby, które nie są członkami/członkiniami STPJM. Postanowiliśmy otworzyć cykl spotkań „Porozmawiajmy o…” dla osób spoza STPJM.
Dla osób związanych ze Stowarzyszeniem udział jest nadal bezpłatny. Dla sympatyków STPJM wstęp kosztuje 20zł.
Uwaga! Całe spotkanie odbywa się tylko w polskim języku migowym.

Co o sobie pisze Michał Justycki?
Jestem osobą niesłyszącą od urodzenia. Moi rodzice i siostra są słyszący. Dzięki rodzicom i babci, którzy poświęcali mi dużo czasu, potrafię zrozumieć drugiego człowieka.
Jestem absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i studiów podyplomowych z zakresu historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie jestem na studiach doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Pracuję nad stworzeniem słownika pojęć o sztuce w językach migowych Polski, Rosji, Ukrainy, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Pracuję w Dziale Edukacji Muzeum Śląskiego. Zajmuję się koordynacją działań w polskim i międzynarodowym języku migowym, współpracuję ze społecznością Głuchych przy zbieraniu materiałów do repozytorium multimedialnego, a także badaniami w języku migowym, kwerendami, koordynacją nagrań filmowych.
Popularyzuję sztukę w środowisku osób niesłyszących poprzez wykłady i konferencje.
Byłem współzałożycielem Grupy Artystów Głuchych. Jestem pomysłodawcą i organizatorem wystaw plastycznych osób niesłyszących oraz Ogólnopolskiego pleneru malarskiego „Tworzę, więc jestem”. Brałem udział w wielu plenerach artystycznych osób niesłyszących w Polsce i za granicą.
Pracowałem jako instruktor artystyczny w Domu Kultury w Raciborzu. Uprawiam różne formy i techniki plastyczne. Wciąż poszukuję nowych środków ekspresji. Moje prace pokazują losy przyjaźni i miłości. Widać w nich silne zainteresowanie historią, historią sztuki i filozofią.
Obecnie koncentruję się nad znalezieniem najlepszego sposobu wizualizacji pojęć języka migowego związanych ze sztuką.