Feedback – how to give, how to take?

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Feedback – how to give, how to take?

8 Wrzesień 2018 - 09:30 - 17:30

Drodzy tłumaczki tłumacze PJM,

wakacje powoli dobiegają końca, więc STPJM szykuje się do nowego sezonu szkoleniowego. Już 8 września startujemy z nowym, bardzo ciekawym i jeszcze bardziej przydatnym tematem. Tym razem proponujemy Wam szkolenie dotyczące przekazywania i przyjmowania informacji zwrotnej o tłumaczeniu: “Feedback – how to give, how to take?”. Szkolenie poprowadzi dla nas Robert Nowicki, doświadczony tłumacz ASL, członek RID (Registry of Interpreters for the Deaf) i trener.

Dlaczego feedback? Od dawna obserwujemy, że tłumacze za rzadko proszą swoich klientów o opinię na temat swojego tłumaczenia. Bardzo się starają wykonać tłumaczenie jak najlepiej i obawiają się krytyki, nie chcą usłyszeć nieprzyjemnych komentarzy, boją się przykrości. Odbiorcy tłumaczenia za rzadko dzielą się z tłumaczami swoimi uwagami na temat ich tłumaczenia. Boją się urazić, obrazić tłumaczy, nie chcą ich zniechęcać do tłumaczenia. Tłumacze unikają też wzajemnego komentowania swoich tłumaczeń. Nie czują się do tego uprawnieni, nie chcą psuć koleżeńskich relacji, liczą, że koleżanka/kolega sam/a się domyśli. Kluczem do poprawy wzajemnego zrozumienia pomiędzy tłumaczami i ich klientami, a także między samymi tłumaczami jest umiejętność dawania i przyjmowania feedbacku.

W trakcie naszego szkolenia dowiecie się co to jest prawdziwy feedback, jak i kiedy należy go dawać, a co najważniejsze, jak z niego korzystać. Poznacie różne rodzaje feedbacku w zależności od tego, od kogo pochodzi i do kogo jest skierowany, a także jakie jest jego przeznaczenie. Nauczycie się odróżniać dobry feedback od złośliwej krytyki i robić z niego użytek w procesie rozwoju zawodowego. Wszystko przećwiczycie w przyjaznej atmosferze, wśród koleżanek i kolegów tłumaczy, biorąc udziałw praktycznych, życiowych scenkach pod czujnym okiem trenera. Dzięki szkoleniu “Feedback – how to give, how to take?” zrozumiecie, że feedbacku nie należy się bać, że feedback to coś, dzięki czemu możecie się stać lepszymi tłumaczami. Poznacie nowy sposób budowania lepszych relacji ze swoimi klientami i kolegami tłumaczami.

Szkolenie odbędzie się 8 września w godz. 9.30-17.30 przy ul. Spokojnej 7/3 w Warszawie.
Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim, z tłumaczeniem na PJM.

Koszt szkolenia to 170 zł (150 zł dla członków i kandydatów do STPJM).
Cena obejmuje materiały szkoleniowe i przerwy kawowe.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu prosimy przesyłać na adres: biuro@stpjm.org.pl

Nasi Przyjaciele