Aktualności

Konferencja EFSLI 2009

W dniach 18-20 września, w estońskiej stolicy – Tallinnie odbyła się 17 konferencja Europejskiego Forum Tłumaczy Języka Migowego (EFSLI). Hasłem tegorocznej konferencji było „Sound Mind in Sound Hands”, czyli zdrowie psychiczne i fizyczne tłumaczy języka migowego, jej organizatorami – EFSLI oraz Estońskie Stowarzyszenie Tłumaczy Języka Migowego EVKTU. Pierwszy dzień konferencji poświęcony był na Doroczne Walne Zgromadzenie Członków (ang. Annual General Meeting – AGM) o charakterze sprawozdawczo-wyborczym.

W tym roku, zgromadzenie miało szczególne znaczenie dla Polski, ponieważ w sierpniu Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego zostało przyjęte w poczet członków EFSLI. Do tej pory Polska uczestniczyła w Walnych Zgromadzeniach EFSLI w charakterze obserwatora. W tym roku, po raz pierwszy, Polska brała udział w zgromadzeniu jako pełny członek EFSLI. STPJM spotkało się z ciepłym przyjęciem w EFSLI i otrzymało serdeczne gratulacje i życzenia powodzenia od uczestników zgromadzenia.

Poniższy pełny raport z konferencji EFSLI “Sound Mind in Sound Hands”.
Życzymy miłej lektury!

admin
W dniach 18-20 września, w estońskiej stolicy – Tallinnie odbyła się 17 konferencja Europejskiego Forum Tłumaczy Języka Migowego (EFSLI). Hasłem tegorocznej konferencji było „Sound Mind in Sound Hands”, czyli ...

Skomentuj

Twój email nie będzie publikowany.

Nasi Przyjaciele