Dla tłumaczy

Zostań naszym DARCZYŃCĄ! Print E-mail
There are no translations available.

Społeczność Głuchych to mniejszość językowo-kulturowa, licząca ok. 50 tys. osób. W codziennych kontaktach z otoczeniem  (w sklepie, urzędzie, pracy, szkole, sądzie szpitalu itp.) jej członkowie potrzebują usług  tłumaczenia w swoim naturalnym języku – Polskim Języku Migowym.

Tłumaczenie języka migowego to w Polsce dziedzina, której rozwój mamy możliwość obserwować zaledwie od kilku lat. W wyniku niskiej świadomości społecznej, zdążyła już jednak obrosnąć fałszywymi przekonaniami i stereotypami. Status tłumacza PJM odzwierciedla brak wiedzy na temat jego roli w przekładzie i związanych z nią standardów tłumaczenia. Relacje pomiędzy uczestnikami tłumaczenia charakteryzuje wzajemna niepewność, często brak zrozumienia. Jakość tłumaczenia, które obecnie oferuje się osobom Głuchym często pozostawia wiele do życzenia.

STPJM jest pierwszą organizacją tłumaczy języka migowego w Polsce, która dba o rozwój ich środowiska zawodowego. Kształcimy tłumaczy PJM, bo wierzymy że tylko wykwalifikowany tłumacz jest w stanie zapewnić osobom Głuchym skuteczną komunikację z otoczeniem i pełniejsze funkcjonowanie w słyszącym społeczeństwie. Profesjonalne tłumaczenie to lepszy wizerunek osób Głuchych, to lepsza integracja społeczna, a jednocześnie droga do niezależności Głuchych.

STPJM jako organizacja non-profit nie prowadzi działalności gospodarczej, nie otrzymuje także dotacji od instytucji państwowych. Swoje inicjatywy finansujemy głównie dzięki składkom naszych członków i wsparciu darczyńców. Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszych działań.

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli skuteczniej rozwijać rynek profesjonalnych usług tłumaczenia dla osób Głuchych, przeciwdziałać nieetycznym praktykom tłumaczeniowym, zapobiegać wykonywaniu  tłumaczeń przez dzieci. Razem zbudujemy mosty łączące świat ludzi Głuchych i słyszących i stworzymy równe szanse dla wszystkich obywateli!


Możesz to zrobić na wiele sposobów. To bardzo proste:

  • Zostań Członkiem Wspierającym STPJM - możesz wypełnić Deklarację Członka Wspierającego i regularnie przekazywać nam darowizny w wybranej przez siebie wysokości

  • Przekaż nam 1% swojego podatku - nasz numer KRS to: 0000324329

lub

  • Przekaż jednorazową darowiznę na rzecz STPJM korzystając z serwisu PayPal:

bądź wykonując przelew na nasze konto bankowe:

STOWARZYSZENIE TŁUMACZY
POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO (STPJM)

ul. Zielone Zacisze 3/151
03-294 Warszawa


CitiHandlowy
86 1030 0019 0109 8530 0045 5930


Dowolna kwota wpłacona na nasze konto umożliwi nam opracowanie i zakup materiałów szkoleniowych dla naszych tłumaczy, organizację szkolenia lub obozu dla tłumaczy i ich Głuchych klientów, dofinansowanie udziału naszych tłumaczy w konferencji lub warsztatach doskonalących ich umiejętności zawodowe. Każda złotówka jest dla nas ważna!

 

  • Kup nasze gadżety (na stronie www.stpjm.org.pl lub bezpośrednio podczas wydarzeń, w których uczestniczymy)

 

 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za Twoją pomoc!