Powitanie PDF Drukuj Email

Witamy na stronach Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM) — pierwszej organizacji tłumaczy języka migowego w Polsce! Do naszego grona należą tłumacze słyszący, CODA oraz Głusi; tłumacze doświadczeni jak również początkujący w dziedzinie tłumaczenia; tłumacze wykonujący tłumaczenia specjalistyczne oraz o tematyce ogólnej. Wszystkich łączy znajomość Polskiego Języka Migowego oraz dążenie do zapewnienia usług tłumaczeniowych najwyższej jakości.

 

Więcej…
 
 • 30.05.17

  Drodzy,

  w związku z tym, że szkolenie "Asertywność w sytuacjach tłumaczenia i życiu codziennym", które w listopadzie ubiegłego roku prowadziła nasza koleżanka Renata Szpilska, cieszyło się dużym zainteresowaniem, a od uczestników usłyszeliśmy, że okazało się cennym wsparciem w pracy, postanowiliśmy je powtórzyć.

   

  Więcej…
 • 14.05.17

  Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego zostało przyjęte w poczet członków Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, a dokładnie jednego z jego komitetów: Komitetu Technicznego nr 256 ds. Terminologii, Innych Zasobów Językowych i Zarządzania Treścią.

  Więcej…
 • 30.11.16

   

  Z wielką przyjemnością informujemy, że STPJM zostało partnerem konferencji "Points of View in Translation and Interpreting" organizowanej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katedrę do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Więcej…
 • 12.11.16

   

  Drodzy tłumacze PJM,

   

  Informujemy, że zostały ostatnie 4 miejsca na szkolenie "Asertywność w sytuacjach tłumaczenia i w życiu codziennym", które poprowadzi nasza koleżanka Renata Szpilska.

   

  Przypominamy, że szkolenie odbędzie się dnia 26 listopada w godzinach 9.30-16.30 w Studio Miód Malina przy ul. Spokojnej 7/3 w Warszawie.

   

  Więcej…
 • 30.09.16

  Dzisiaj, tj. 30 września, jak co roku obchodzimy dzień św. Hieronima, który jest patronem tłumaczy.

  Z tej okazji, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego składa wszystkim tłumaczom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym, a także niewyczerpanych sił oraz źródeł inspiracji.

  Dla uczczenia z nami Międzynarodowego Dnia Tłumacza zapraszamy na spotkanie hieronimkowe, które odbędzie się już jutro! Więcej informacji o spotkaniu na stronie internetowej: http://bit.ly/2dbAx4h.  Więcej…
 • 24.09.16

  Więcej…
 • 23.03.16

  Więcej…
 • 08.03.16

  Więcej…
 • 27.02.16

  Więcej informacji o zapotrzebowaniu tłumaczy konferencyjnych i koordynatora zespołu tłumaczy konferencyjnych

  na AGM i międzynarodową konferencję efsli 2016 w Atenach

  na stronie internetowej:www.efsli.org/2016/call-for-interpreters/.

   

   

   

  Więcej…
 • 22.02.16

  Więcej…