Wystawa “Tango na 16 metrach” z PJM

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Wystawa “Tango na 16 metrach” z PJM

15 Lipiec 2018 - 12:15 - 15:15

Tango na 16 metrach kwadratowych to wystawa o swego rodzaju mieszkaniowej gimnastyce —błyskotliwej i dobrze zaplanowanej choreografii, a jednocześnie prawdziwie akrobatycznym wyczynie. Dokumentuje pomysłowość, jaką trzeba się wykazać w poszukiwaniu architektonicznych rozwiązań w warunkach mieszkaniowego, metrażowego i materialnego deficytu.

Dzisiejsza sytuacja mieszkaniowa często wiąże się z intensyfikacją wykorzystania dostępnej przestrzeni i środków. Powodowani koniecznością, by „wycisnąć więcej” z zasobów znajdujących się w naszym posiadaniu, z pomysłem, dowcipem i wyobraźnią kształtujemy nasze krajobrazy mieszkaniowe. Ta ciężko wywalczona, bo stworzona praktycznie z niczego i przy użyciu niewielkich nakładów dodatkowa wartość staje się jednak obosiecznym mieczem — prowadzi do poprawy sytuacji życiowej, ale również do przesunięcia granicy tego, co jest uważane za normalne i akceptowalne. Gdy poprzednie minimum staje się nową normą, nasuwa się pytanie: jak nam się udaje ciągle od nowa odtwarzać tę samą mieszkaniową akrobatykę?

 

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Agnieszki Batkiewicz, Veroniki Mayr i  Xandra van Dijka. Oprowadzanie w języku polskim i angielskim.

 

Wstęp w cenie biletu, zbiórka w holu głównym.
Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy.

Źródło:

Nasi Przyjaciele