Warsztaty “Perfomance Interpreting”

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Warsztaty “Perfomance Interpreting”

1 Kwiecień 2017 - 10:00 - 17:00

1 kwietnia 2017 r. odbędą się wyjątkowe warsztaty na temat “Performance Interpreting” z  Paulem Belmonte ze Szkocji. Paul ma 12-letnie doświadczenie w tłumaczeniu artystycznym. Tłumaczył sztuki teatralne, musicale, kabarety i wypracował skuteczne strategie przeżycia na scenie. Paul jest również doświadczonym trenerem – przeprowadził wiele szkoleń i warsztatów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i innych krajach w Europie.

Jak sam zapowiada, warsztaty, które dla nas przeprowadzi będą zabawne i praktyczne. W ramach warsztatów przewidziane są dyskusje oraz ćwiczenia dotyczące następujących obszarów:

– umiejetności dobrego “sprzedania” tłumaczenia artystycznego

– znajdowania swojego miejsca na scenie i dopasowywania do charakteru wystąpienia

– elementów dobrego tłumaczenia artystycznego

– procesu przygotowania do zrobienia prawdziwego “show”

– potrzeby używania naszej twarzy

W trakcie warsztatów spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy tłumacz powinien być zabawny, żeby tłumaczyć teksty komediowe. Zastanowimy się również, kiedy dowcip nie działa, czyli jak tłumaczyć nieprzetłumaczalne.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na PJM. W ich trakcie wykorzystywane będą także teksty w języku polskim.

Szkolenie odbędzie się w Studio Miód Malina przy ul. Spokojnej 7/3 lub 7/5 w Warszawie w godz. 10.00-17.00 (w tym przerwy kawowe i obiadowa).

Koszt szkolenia:

120 zł dla studentów – członków STPJM

150 zł dla członków STPJM

140 zł dla studentów nie będących członkami STPJM

170 zł dla osób nie będących członkami STPJM

Cena obejmuje przerwy kawowe, ale bez obiadu.

Zgłoszenia uczestnictwa na email: biuro@stpjm.org.pl wraz z wpłatą na konto STPJM: 86 1030 0019 0109 8530 0045 5930 można przesyłać do dnia 25 marca z dopiskiem: warsztaty “Performance Interpreting”.

W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach do 25 marca zwracamy połowę wpłaconej kwoty. Po 25 marca nie zwracamy opłaty.

Paul Belmonte to świetny trener, człowiek o ogromnym poczuciu humoru, otwarty na ludzi, absolutnie zakręcony jeśli chodzi o tłumaczenie, zwłaszcza tekstów komediowych. Warsztaty, które poprowadzi na pewno okażą się super frajdą dla wszystkich, którzy zdecydują się wziąć w nich udział!

Serdecznie zapraszamy!!!

Nasi Przyjaciele