#Translating Europe Workshop

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

#Translating Europe Workshop

23 Maj 2018 - 09:00 - 24 Maj 2018 - 17:00

Spotkanie #Translating Europe Workshop ma na celu zmierzenie się z zmieniającą się wyspecjalizowanego zawodu tłumacza pod wpływem rozwiniętych technologii, postępu globalizacji, szereg umiejętności przydatnych w profesjonalizacji zawodu, i innych elementów mających wpływ na kształtowanie zawodu w obecnej sytuacji rynkowej.

W szczególności zamierzamy skupić się na najnowszych osiągnięciach technologicznych, takich jak tłumaczenie maszynowe, korzystanie narzędzi CAT.

Przeanalizujemy jakie są granice zawodu tłumacza, by zrozumieć sposoby tłumaczenia pod różnymi specjalizacjami, takich jak: korektor, kierownik projektu, kierownik jakości tłumaczeń, terminolog, redaktor  czy ekspert wielojęzyczności, itd.

Chcielibyśmy wskazać nowe umiejętności i kompetencje wymagane od tłumaczy w rozwiniętym świecie technologicznym. Również zbadać, w jakim stopniu i w jaki sposób szkolenie na poziomie uniwersyteckim powinny uwzględnić dopasowanie na rynku zgodnie z standardem szkoleniowym.

Całe spotkanie zgromadzi naukowców zajmujących się badaniam tłumaczenia, translacji, trenerów o tematyce tłumaczeniowej, fachowców chcących połączyć wiedzę akademicką z przemysłem tłumaczeniowym. Będą to cykl wykładów i warsztaty praktyczne ukierunkowane na zdobycie nowych umiejętności zgodnych z trendem na rynku pracy.

Nasi Przyjaciele