Szkolenie “Przygotowanie do tłumaczenia”

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Szkolenie “Przygotowanie do tłumaczenia”

17 Listopad 2018 - 09:30 - 17:30

“Przygotowanie do tłumaczenia – coś więcej niż tylko dobry pomysł”

Przygotowanie do tłumaczenia to jedna z głównych zasad większości kodeksów etycznych i standardów zawodowych, którymi kierują się tłumacze języka migowego na całym świecie. Jest to podstawowe zalecenie nauczycieli przekładu i organizacji zawodowych. Niektórzy doświadczeni tłumacze uważają, że gruntowne przygotowanie to niemal połowa sukcesu dobrze wykonanego tłumaczenia. Potwierdzają to wyniki badań naukowych, które wykazują, że przygotowanie przekłada się na wyższą jakość tłumaczenia.

Organizowane przez nas szkolenie dotyczące przygotowania do tłumaczenia ma na celu ugruntowanie w uczestnikach przekonania o konieczności odpowiedniego przygotowywania się do wykonania każdego zlecenia. Odpowiedniego, czyli przemyślanego i dobranego do konkretnego zdarzenia komunikacyjnego, w którym będzie uczestniczył tłumacz.

Na początek uczestnicy szkolenia zapoznają się ze wskazówkami dotyczącymi przygotowywania się do tłumaczenia opracowanymi m.in. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych AIIC, czy opisanymi w normach ISO. Następnie poznają poszczególne obszary i etapy przygotowywania się w zależności od tematyki i kierunku tłumaczenia, charakteru tłumaczonego wydarzenia i składu zespołu tłumaczeniowego. Wreszcie dowiedzą się, jakie strategie przygotowawcze pomogą im w skutecznym przygotowywaniu się do poszczególnych zleceń.

Ale nasze szkolenie to nie tylko teoria. Uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania zdobytej wiedzy w praktycznych ćwiczeniach, sprawdzenia nowo poznanych strategii pod kątem skuteczności w przypadku konkretnych wyzwań tłumaczeniowych i dopasowania do swoich potrzeb.

Czy Wy już macie sprawdzone sposoby przygotowywania się do tłumaczenia? Może chcielibyście się upewnić, czy Wasze typowe przygotowanie jest wystarczające, aby zapewnić Wam poczucie bezpieczeństwa, a Waszym klientom wysoką jakość Waszych usług? A może po prostu chcielibyście się nauczyć jak się właściwie przygotowywać do tłumaczenia?

Jeśli Wasza odpowiedź na dwa ostatnie pytania jest twierdząca, zapraszamy na szkolenie “Przygotowanie do tłumaczenia – coś więcej niż tylko dobry pomysł”.

Koszt szkolenia:

  • 100,00 zł – członkowie rzeczywiści STPJM
  • 120,00 zł –  osoby spoza STPJM i kandydaci do STPJM

Zapytania i zgłoszenia udziału w szkoleniu prosimy przesyłać na adres: biuro@stpjm.org.pl

Nasi Przyjaciele